Książki w oprawie miękkiej  klejonej

Napisałeś lub planujesz napisać książkę i chcesz ją zaprezentować szerszej publiczności? Zapraszamy do nas. Specjalizujemy się w druku książek w oprawie miękkiej, która jest najpopularniejszym rodzajem oprawy używanym w druku książek.

Oprawa klejona to bardzo uniwersalna i jedna z najtańszych metod oprawy, która doskonale sprawdza się w przypadku wielu rodzajów publikacji, pozwala na połączenie w estetyczną całość nawet bardzo dużej liczby zadrukowanych kartek bez potrzeby ich szycia.

Ten rodzaj oprawy doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie publikacja, która posiada kilkadziesiąt lub więcej stron, wymaga solidnej oprawy. Kartki z okładką łączone są elastycznym klejem, który pozwala na swobodny dostęp do zawartości. Klej mocno i pewnie łączy okładkę ze środkiem książki.

Oprawa miękka klejona stosowana jest ona zarówno dla dużych jak i małych nakładów.

Złóż zamówienie!

Drukowanie książek – druk cyfrowy

Książki w małych nakładach drukujemy cyfrowo. Druk cyfrowy doskonale się sprawdza przy niewielkich zamówieniach, które są nieopłacalne w przypadku druku offsetowego. Druk cyfrowy pozwala na pełną elastyczność w zakresie wyboru wielkości nakładu, rodzaju papieru i formatu książki, umożliwia druk już od 1 sztuki, a także szybki dodruk bez dodatkowych kosztów przygotowalni.

Drukowanie książek – druk offsetowy

Druk offsetowy doskonale się sprawdza przy dużych zamówieniach, które są nieopłacalne przy druku cyfrowym. Druk offsetowy pozwala czasami na znaczne obniżenie kosztów. Oferujemy druk  offsetowy książek w dowolnych nakładach.

Drukujemy na nowoczesnych maszynach sterowanych komputerowo, dzięki czemu możemy utrzymać równomierne nasilenie koloru na każdym arkuszu. Pozwala to na bardzo dobrze odwzorowanie kolorów oraz  ich utrzymanie w całym drukowanym nakładzie.

Papier

Standardowo do druku książek stosujemy papier offsetowy 80 g lub 90 g. Okładka wykonana jest zazwyczaj z grubszego papieru, maksymalna gramatura papieru z jakiego można wykonać okładkę to 300-350 g.

Druk cyfrowy pozwala na stosowanie szerokiej gamy papierów offsetowych, powlekanych oraz ozdobnych. Możliwe jest wykonanie wydruku na innych rodzajach i gramaturach papieru

Maksymalna gramatura papieru do nadruku to 350 g.
Maksymalny format papieru to 330 x 488 mm (pole zadruku 320 x 478 mm)

Foliowanie

Foliowanie okładki nadaje książce elegancki wygląd oraz zabezpiecza okładkę przed uszkodzeniem oraz szybkim zniszczeniem.

Folia błyszcząca. Folia zabezpiecza wydruk przed warunkami atmosferycznymi i przed szybkim zużyciem,  sprawia, że  kolory na wydruku są bardziej nasycone.

Folią matowa. Folia zabezpiecza wydruk przed warunkami atmosferycznymi i przed szybkim zużyciem, wydruki eleganckie i aksamitne w dotyku.

W zależności od przeznaczenia publikacji foliować można także kartki. Minimalna gramatura foliowanego papieru to 170 g.

Parametry drukowanych książek

Format:
Min: A6 (145 x 105 mm)
Max: A4 (210 x 297 mm)

Grubość bloku:
Min: 3 mm
Max: 50 mm

Oprawa:
Oprawa miękka klejona

Możliwość uszlachetnienia okładki
Foliowanie błyszczącą lub matową folią

Druk z plików PDF

Do druku przyjmujemy tylko i wyłącznie pliki w formacie PDF. Dlaczego tylko PDF? Klient przygotowując  i wysyłając do druku plik w formacie PDF ma pewność, że końcowy wydruk, jeżeli chodzi o rozmieszczenie tekstów i grafik,  będzie w 100% zgodny z tym co widział na monitorze. Nic się nie przesunie i nie rozjedzie co niestety bardzo często się zdarza w przypadku plików dostarczanych np. w bardzo popularnym Wordzie.

PDF jest uniwersalnym formatem obsługiwanym obecnie przez prawie wszystkie programy do edycji tekstu i grafiki. Każdy z tych programów umożliwia zapisanie pracy  w formacie PDF.

Cas realizacji i dostawa

Wszystkie zamówienia zazwyczaj realizujemy w ciągu 24 godzin, w przypadku większych zamówień czas ten może ulec wydłużeniu.

Zrealizowane zamówienia wysyłane są firmą kurierską w dowolne miejsce Polski. Przesyłka jest u odbiorcy już następnego dnia roboczego.

2018-09-05T09:20:16+00:00

Zapisz się na naszą listę
a będziesz informowany/a o nowościach i promocjach