Kolorowy druk cyfrowy

Druk cyfrowy idealnie sprawdza się przy niewielkich zamowieniach które są nieopłacalne w przypadku druku offsetowego. Druk cyfrowy pozwala na pełną elastyczność w zakresie wyboru wielkości nakładu, umożliwia druk już od 1 sztuki, a także szybki dodruk bez dodatkowych kosztów przygotowalni.

Dzięki drukowi cyfrowemu pomija się skomplikowaną i długotrwałą procedurę przygotowawczą konieczną w przypadku druku offsetowego (matryce, płyty itp.). co bardzo skraca czas, umożliwia druk od ręki i znacznie obniża koszty druku  małych nakładow

Druk odbywa się na nowoczesnych maszynach produkcyjnych do druku cyfrowego firmy Xerox.

Cennik kolorowego druku cyfrowego

Papier

Druk cyfrowy pozwala na stosowanie szerokiej gamy papierów offsetowych, powlekanych oraz ozdobnych. Standardowo druk czarno biały oraz kolorowy wykonujemy na papierze offsetowym (80g – 300 g) lub kredzie matowej (130 – 350 g). Możliwe jest wykonanie wydruku na innych rodzajach i gramaturach papieru

Maksymalna gramatura papieru do nadruku to 350 g.
Maksymalny format papieru to 330 x 488 mm (pole zadruku 320 x 478 mm)

Oprawa i wykończenie wydruków

Druk to nie wszystko. Wydruki często trzeba dodatkowo wykończyć aby nadać im ostateczny kształt,  dlatego przycinamy wydruki do wymaganego formatu,  foliujemy na błyszcząco lub matowo, bigujemy, falcujemy, wykonujemy perforację sklejamy oraz oprawiamy.
Rodzaje opraw:
– Oprawa broszurowa (kartki łączone metalowymi zszywkami)
– Oprawa miękka klejona (okładka i kartki sklejone w blok książki)
– Bindowanie (kartki łączone metalową spiralą)

Produkty

Lista produktów realizowanych w technice druku cyfrowego może być bardzo szeroka. Do najczęściej wykonywanych należą:

wizytówki, ulotki, plakaty, zaproszenia, broszury, katalogi, foldery, papiery firmowe, książki, instrukcje obsługi, pocztówki, kalendarze, kartki świąteczne dyplomy, certyfikaty, karty menu, bilety wstępu [więcej]

Druk z plików PDF

Do druku przyjmujemy tylko i wyłącznie pliki w formacie PDF. Dlaczego tylko PDF? Klient przygotowując  i wysyłając do druku plik w formacie PDF ma pewność, że końcowy wydruk, jeżeli chodzi o rozmieszczenie tekstów i grafik,  będzie w 100% zgodny z tym co widział na monitorze. Nic się nie przesunie i nie rozjedzie co niestety bardzo często się zdarza w przypadku plików dostarczanych np. w bardzo popularnym Wordzie.

PDF jest uniwersalnym formatem obsługiwanym obecnie przez prawie wszystkie programy do edycji tekstu i grafiki. Każdy z tych programów umożliwia zapisanie pracy  w formacie PDF.

Cas realizacji i dostawa

Wszystkie zamówienia zazwyczaj realizujemy w możliwie najkrótszym czasie.

Zrealizowane zamówienia wysyłane są firmą kurierską w dowolne miejsce Polski. Przesyłka jest u odbiorcy już następnego dnia roboczego.