Podręczniki, poradniki, przewodniki…

Oferujemy druk różnego rodzaju publikacji czarno-białych oraz kolorowych w praktycznie dowolnym formacie i objętości na papierze o dowolnej gramaturze z zakresu 80 g – 350 g w formatach od A6 do A3.

Mogą to być podręczniki, informatory, poradniki, przewodniki, ćwiczenia, materiały konferencyjne, cenniki, katalogi, instrukcje obsługi, instrukcje montażu… To czego nie wymieniliśmy także wydrukujemy.

Oprawa miękka klejona

Oprawa klejona to bardzo uniwersalna i jedna z najtańszych metod oprawy, która doskonale sprawdza się w przypadku wielu rodzajów publikacji, pozwala na połączenie w estetyczną całość nawet bardzo dużej liczby zadrukowanych kartek bez potrzeby ich szycia. Ten rodzaj oprawy doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie publikacja, która posiada kilkadziesiąt lub więcej stron, wymaga solidnej oprawy. Stosowana jest ona zarówno dla dużych jak i małych nakładów. Kartki z okładką łączone są elastycznym klejem, który pozwala na swobodny dostęp do zawartości. Klej mocno i pewnie łączy okładkę ze środkiem publikacji.

Oprawa szyta

Oprawa szyta to najpopularniejszy sposób łączenia stron w publikacjach o niewielkiej licznie stron. Oprawę szytą nazywa się inaczej ,,szyta drutem” lub „oprawa zeszytowa”. Ten rodzaj oprawy spotkasz najczęściej.

Oprawę szytą stosuje się do kilkudziesięciu stronicowych publikacji takich jak katalogi, foldery, broszury, gazetki reklamowe, zeszyty, instrukcje lub przewodniki.

Zaletą tego typu oprawy jest noski koszt, krótki termin realizacji oraz wytrzymałość połączenia. Oprawa szyta zapewnia trwałe i solidne połączenie stron dlatego jeżeli publikacja, którą planujesz wydrukować, nie przekracza 64 stron objętości i wiesz, że klienci będą intensywnie z niej korzystali to wybierze ten rodzaj oprawy.

Oprawa spiralowana – bindowanie

Bindowanie jest metodą oprawiania prac polegającą na łączeniu pliku kartek za pomocą, w naszym przypadku, metalowej spirali. Plik kartek jest najpierw dziurkowany a następnie łączony w całość przy pomocy metalowej spirali o odpowiednio dobranej średnicy. Dzięki odpowiednio dobrana średnica spirali kartki bardzo łatwo się przekładają co pozwala pozwala na łatwy dostęp do zawartości oprawionej w ten sposób publikacji. Minimalny format pracy to A6, a maksymalny A3.

Druk cyfrowy

Publikacje w małych nakładach drukujemy cyfrowo. Druk cyfrowy doskonale się sprawdza przy niewielkich zamówieniach, które są nieopłacalne w przypadku druku offsetowego. Druk cyfrowy pozwala na pełną elastyczność w zakresie wyboru wielkości nakładu, rodzaju papieru i formatu publikacji, umożliwia druk już od 1 sztuki, a także szybki dodruk bez dodatkowych kosztów przygotowalni.

Druk offsetowy

Druk offsetowy doskonale się sprawdza przy dużych zamówieniach, które są nieopłacalne przy druku cyfrowym. Druk offsetowy pozwala czasami na znaczne obniżenie kosztów.

Drukujemy na nowoczesnych maszynach sterowanych komputerowo, dzięki czemu możemy utrzymać równomierne nasilenie koloru na każdym arkuszu. Pozwala to na bardzo dobrze odwzorowanie kolorów oraz  ich utrzymanie w całym drukowanym nakładzie.

Papier

Do druku stosujemy tylko najlepsze papiery dostępne w sprzedaży. Są to papiery niepowlekane – offsetowe, powlekane – kredowe oraz ozdobne o różnych gramaturach.

Foliowanie

Foliowanie okładki nadaje publikacji elegancki wygląd oraz zabezpiecza okładkę przed uszkodzeniem oraz szybkim zużyciem.

Folia błyszcząca. Folia zabezpiecza wydruk przed warunkami atmosferycznymi i przed szybkim zużyciem,  sprawia, że  kolory na wydruku są odbierane jako bardziej nasycone.

Folią matowa. Folia zabezpiecza wydruk przed warunkami atmosferycznymi i przed szybkim zużyciem, nadaje wydrukowi elegancji, wydruki są aksamitne w dotyku. Kolory na wydrukach wykończonych matową folią są odbierane jako mniej nasycone.

W zależności od przeznaczenia publikacji foliować można także kartki. Minimalna gramatura foliowanego papieru to 170 g.

Druk z plików PDF

Do druku przyjmujemy tylko i wyłącznie pliki w formacie PDF. Dlaczego tylko PDF? Klient przygotowując  i wysyłając do druku plik w formacie PDF ma pewność, że końcowy wydruk, jeżeli chodzi o rozmieszczenie tekstów i grafik,  będzie w 100% zgodny z tym co widział na monitorze. Nic się nie przesunie i nie rozjedzie co niestety bardzo często się zdarza w przypadku plików dostarczanych np. w bardzo popularnym Wordzie.

PDF jest uniwersalnym formatem obsługiwanym obecnie przez prawie wszystkie programy do edycji tekstu i grafiki. Każdy z tych programów umożliwia zapisanie pracy  w formacie PDF.

Cas realizacji i dostawa

Wszystkie zamówienia zazwyczaj realizujemy w możliwie najkrótszym terminie.

Zrealizowane zamówienia wysyłane są firmą kurierską w dowolne miejsce Polski. Przesyłka jest u odbiorcy już następnego dnia roboczego.

2018-07-30T15:04:37+00:00

Zapisz się na naszą listę
a będziesz informowany/a o nowościach i promocjach