Książki w oprawie spiralnej

Oprawa spiralna to jeden z popularniejszych rodzajów oprawy, w której  kartki z okładką łączone są metalową spiralą o odpowiednio dobranej średnicy. Dobranie odpowiedniej średnicy spirali jest bardzo ważne ponieważ umożliwia łatwe przeglądanie zawartości książki oraz rozłożenie jej na płasko bez obawy o jej uszkodzenie.

Oprawiać w ten sposób można publikacje o różnej objętości, różnych formatach oraz o dowolnej grubości kartek.

Dzięki tego typu prawie można stworzyć bardzo ciekawą i nietypową publikacje (książkę, katalog, folder…), w której poszczególne kartki mogą mieć różna grubość, wielkość a nawet kształt i mogą być wykonana z rożnych materiałów (papier, tekstura, materiał…).

książki na spirali
Druk cyfrowy książek

Druk cyfrowy książek

Książki w małych nakładach drukujemy cyfrowo. Druk cyfrowy doskonale się sprawdza przy niewielkich zamówieniach, które są nieopłacalne w przypadku druku offsetowego. Druk cyfrowy pozwala na pełną elastyczność w zakresie wyboru wielkości nakładu, rodzaju papieru i formatu książki, umożliwia druk już od 1 sztuki, a także szybki dodruk bez dodatkowych kosztów przygotowalni.

Druk offsetowy książek

Druk offsetowy doskonale się sprawdza przy dużych zamówieniach, które są nieopłacalne przy druku cyfrowym. Druk offsetowy pozwala czasami na znaczne obniżenie kosztów.

Drukujemy na nowoczesnych maszynach sterowanych komputerowo, dzięki czemu możemy utrzymać równomierne nasilenie koloru na każdym arkuszu. Pozwala to na bardzo dobrze odwzorowanie kolorów oraz  ich utrzymanie w całym drukowanym nakładzie.

druk offsetowy książek

Papier

Standardowo do druku książek stosujemy papier offsetowy 80 g lub 90 g. Okładka wykonana jest zazwyczaj z grubszego papieru, maksymalna gramatura papieru z jakiego można wykonać okładkę to 300-350 g.

Możliwe jest wykonanie wydruku na innych rodzajach i gramaturach papieru. Chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze.

Druk cyfrowy pozwala na stosowanie szerokiej gamy papierów offsetowych, powlekanych oraz ozdobnych.

Maksymalna gramatura papieru do nadruku to 350 g.
Maksymalny format papieru to 330 x 488 mm (pole zadruku 320 x 478 mm)

Foliowanie

Foliowanie okładki nadaje książce elegancki wygląd oraz zabezpiecza okładkę przed uszkodzeniem oraz szybkim zniszczeniem.

Folia błyszcząca. Folia zabezpiecza wydruk przed warunkami atmosferycznymi i przed szybkim zużyciem,  sprawia, że  kolory na wydruku są bardziej nasycone.

Folią matowa. Folia zabezpiecza wydruk przed warunkami atmosferycznymi i przed szybkim zużyciem, wydruki eleganckie i aksamitne w dotyku.

W zależności od przeznaczenia publikacji foliować można także kartki. Minimalna gramatura foliowanego papieru to 170 g.

foliowanie okładek książek

Parametry drukowanych książek

Format:
Min: A6 (145 x 105 mm)
Max: A3 (210 x 297 mm)

Spirala
Metalowa zakładana na długim lub krótkim boku

Oprawa:
Oprawa spiralna (spiralowana)

Możliwość uszlachetnienia okładki
Foliowanie błyszczącą lub matową folią

Druk z plików PDF

Do druku przyjmujemy tylko i wyłącznie pliki w formacie PDF. Dlaczego tylko PDF? Klient przygotowując  i wysyłając do druku plik w formacie PDF ma pewność, że końcowy wydruk, jeżeli chodzi o rozmieszczenie tekstów i grafik,  będzie w 100% zgodny z tym co widział na monitorze. Nic się nie przesunie i nie rozjedzie co niestety bardzo często się zdarza w przypadku plików dostarczanych np. w bardzo popularnym Wordzie.

PDF jest uniwersalnym formatem obsługiwanym obecnie przez prawie wszystkie programy do edycji tekstu i grafiki. Każdy z tych programów umożliwia zapisanie pracy  w formacie PDF.

Czas realizacji i dostawa

Wszystkie zamówienia zazwyczaj realizujemy w ciągu 24 godzin, w przypadku większych zamówień czas ten może ulec wydłużeniu.

Zrealizowane zamówienia wysyłane są firmą kurierską w dowolne miejsce Polski. Przesyłka jest u odbiorcy już następnego dnia roboczego.